Ahşap Palet Kiralama konusunda Türkiyenin 81 ilinde faaliyet gösterilmektedir. Firmamız yılların vermiş olduğu bilgi ve birikimi müşterisine en iyi şekilde sunmak ve günümüz koşullarına göre piyasa şartlarına yön vermek adına bu sisteme geçmiştir. Çalıştığımız tüm firmalara bu sistem ile bir çok kolaylık ve daha az maliyet ve daha az işgücü sağlanmaktadır. 

Firmamız 2017 yılında Kocaeli Gebze'de kurulmuş olup 2. El palet alım satımı ve hurda palet tamiratı alanında faaliyet göstermektedir. Firmamız ahşap palet kullanımında faaliyet konusu alanına yeni bir çalışma modeli eklemeyi planlamaktadır. Bu çalışma modeli palet kiralamanın yanında paletin satışını da ve satış sonrası paletin kullanım hakkını da müşterilerimize sunmaktadır. Palet kiralama sisteminde firmalar kiraladıkları paleti bir kez kullandıktan sonra boşa çıkan palet Palet firmasının olmaktadır. Bizim uygulamayı planladığımız çalışma modelinde ise müşterilerimiz paleti kiralamanın yanında cüzi bir ücret ödeyerek paletin satın alımını da gerçekleştirmiş olmaktadırlar. Burada paleti kiralamak dışında bu çalışma modelini müşterilerimize sunmaktaki amacımız: müşterilerimizle aramızda oluşabilecek olası sorunlar sonrasında müşterilerimizin kolay bir şekilde kendi palet havuzunu yönetebilmesi yada farklı bir palet firmasıyla çalışmalarını sürdürebilmesi içindir.  Bu çalışma modelinin adı "Palet satış ve satın alma"dır.

İşleyişi ve detayları aşağıdaki gibidir. 

1- Firmamız paletleri belli bir ücret karşılığında müşterilerine satmaktadır.

2-Müşterilerimiz paletlerin üzerine ürünlerini koyup kendi müşterilerine sevk etmektedir.

3-Boşa çıkan paletleri firmamız müşterilerimizin belirtmiş olduğu Türkiye'nin herhangi bir noktasından belli bir adet birikmiş olmak şartıyla belli bir ücret karşılığı tekrar satın almaktadır.

Detaylar :

Firmamız Türkiye'nin herhangi bir noktasından satın aldığı boşa çıkan paletleri nakliyesini ödeyerek Gebze'deki deposuna sevk ettikten sonra kırılan paletlerin onarımını yaparak, ebat dışı paletler varsa onların yerine müşterilerimizin kullanabileceği kalitede paletler koyarak tekrar yine belirlenen ücret karşılığında müşterilerine sevk etmektedir. Müşterilerimiz bu hizmet karşılığında herhangi bir nakliye ya da başka bir ücret ödemezler. Paletleri müşterilerimizin adresine kullanabilecekleri kalitede ve zamanda teslim etmek ve müşterilerimizin boşa çıkan paletlerini Türkiye'nin herhangi bir noktasindan belli bir adet birikmiş olmak şartıyla geri satın almak, bunlar için gerekli olan nakliye bedellerini onarım ve kırılan paletlerin fire bedellerini, ebat dışı paletlerin yerine kullanılabilecek paletlerin koyulması bedellerini ödemek firmamıza aittir.Verilen satış fiyatı ve satın alma fiyatına bu hizmetlerin tamamı dahildir. Olası bir anlaşmazlık sonucu müşterilerimizle aramızdaki hizmet akdinin son bulması durumunda o tarih itibarı ile müşterilerimize satışı yapılmış olan paletlerin tamamı müşterilerimize ait, satın alınmış olan paletlerin tamamı ise firmamıza ait olmaktadır.

 

Amaç: 

Aynı palet maliyeti ile müşterilerimizin üzerindeki palet ile ilgili bütün iş yükünün firmamız tarafından karşılanmasıdır.